Alternatív gyógymódok – válaszd azt, ami „könnyű” számodra !
Magam nagy DoTerra olaj rajongó vagyok, de egyéb természetes gyógymódot és módszert is próbáltam már, mondhatjuk az életem részeivé váltak, ezekről szeretnék írni egy kicsit ebben a bejegyzésben. Mi van, ha azt érzed, hogy nem működik valami? Biztos az a legjobb módszer, amit ez a valóság tanított neked? Vagy létezhet más válsaztás is?
Nagyon gyakori hiba az olajozásnál, hogy ha 3 nap alatt nem oldja meg a problémád, akkor könnyű szerrel rámondod, hogy ez nem ér semmit. A gyógyszert meddig írja fel az orvos? Van hogy 1 hétre, van amit 2 hétre, és sok gyógyszerről azt mondják, hogy örökre szedned kell, hogy jól legyél… Ehhez képest az alternatív módszerenél hajlandóak vagyunk sokkal szkeptikusabbak lenni, pedig ez csak annyi, hogy ki irányába vagyunk elköteleződve. Ha az orvos irányába vagy elköteleződve, és azt mondod, csak ő fog meggyógyítani, az alternatív dolgok biztos nem, akkor így is lesz. Ha valami irányába nem vagy befogadó, akkor nyilván az nem is fog segíteni. Kérdés az orvos tud-e? Vagy csak felír egy fájdalomcsillapítót, mert azt sem tudja mi a bajod. (Megtörtént eset: lábba sugárzó fájdalommal ment el a beteg, hiába vizsgálták, nem tudták megmondani, mi a baja, azt a választ kapta végül, hogy szedjen sok fájdalomcsillapítót).
Nem azt mondom, hogy sose menjünk orvoshoz, hiszen van az az eset, amik a nyugati orvoslás nagyon sokat tud segíteni. De más esetekben nem ez a tapasztalat. A tömegtermékké tett gyógyszerek nem ugyanúgy hatnak a különböző emberekre. Minden ember egyedi, hogy várhatnánk el, hogy egy gyógyszer ugyanazt a hatást érje el egyiknél, mint a másiknál ?!!! Ezért imádom a olajok mellett az ájurvédát is. Hiszen mindenkinek személyre szabott gyógymot ír elő testtípus és a fennálló problémák szerint.
Nagyon sok esetben, ha a test valamilyen problémát jelez, akkor az éberség dolgozik. Lehet csak éber vagy valamire, aminek a megélése egy kellemetlen érzésként jelenik meg a testedben. Azt tanultuk, hogy ilyenkor orvoshoz kell fordulni, „mert biztos beteg vagyok”. Azt nem tanultuk, hogy
a) lehet, hogy ez nem is a miénk,
b) csak éberek vagyunk valamire, ez egy érzés, amit a testünk közvetít, nem betegség, nem probléma és nem gond,
c) megkérhetjük a testünket, hogy ne közvetítse olyan intenzíven az érzést, adja vissza a feladójának, vagy csak egyszerűen szüntesse meg ezt, mert kellemetlen,
d) megkérdezhetjük a testünket, hogy mit is akar nekünk mondani, mire akarja felhívni a figyelmünket?
Így a kép árnyaltabb lett, mint a „beteg vagyok” séma, nem igaz? Csak az a kár, hogy ezt nem tanítják nekünk, én is csak felnőtt koromban találkoztam ezekkel az alternatív lehetőségekkel. És ha nem tudod megfejteni, hogy mi történik, akkor továbbra is bármikor elmehetsz orvoshoz a diagnózisodért.
Nekem az a személyes véleményem, hogy ha kicsit szétcsúszunk, kimerülünk, túlaggódjuk, vagy olyan szituációba helyezzük magunkat, ami nekünk nem teremt, akkor leszünk betegek, akkor tud az az adott baktérium, vírus, vagy bármi egyéb, ami amúgy is mindig ott van körülöttünk, összekapcsolódni velünk és elszaporodni, betegséget okozva ezzel. De ekkor is ott vannak első körben az alternatív módszerek: pl. ismerek olyat, aki ha megfázik, mindig gyógyfürdőbe megy, mert az meggyógyítja őt. Más az olajokhoz fordul, mint ahogy én is teszem, de nem csak ha baj van, hanem megelőzésként is, hogy ne is alakuljon ki olyan feszült lelki helyzet, amivel lepusztíthatom magam. Az Access Consciousness módszerei, a bars és testkezelések szintén zseniálisak. Utánuk lehet, hogy rosszabbul vagy (velem volt már ilyen), de aztán egy csomó önkorlátozó dolgot el tudtam engedni. Más ismerősömet ájurvédikus szerek és módszerek gyógyították meg. A lehetőségek tárháza végtelen, csak menj és keress és teremts magadnak boldog életet !
Hagyjon egy választ
Want to join the discussion?Feel free to contribute!