Blog
Folyamatosan frissülő blogbejegyzéseimmel segítek neked, hogy egyre jobban megismerd önmagad.
Folyamatosan frissülő blogbejegyzéseimmel segítek neked, hogy egyre jobban megismerd önmagad.
Ma van telihold. A Hold a nő szimbóluma, a holdhónap a menstruációs ciklus szimbóluma. Teliholdkor jobban ragaszkodunk mindenhez, amihez érzelmi szálak fűznek és jellemzőbb a vérzékenység. A Hold jelképezi minden egyes ember horoszkópjában az érzelemvilágot, a változásokat. (És még jelöli az elmét, az anyát, a táplálást, gondoskodást, és az utazást is.) Nem is csoda, hogy ezek a dolgok tartoznak ide, hiszen az égitest minden nap máshogy néz ki, amikor felpillantunk az égre.
Az érzelmek megélése, és az intuíció nagyon fontos egy nő életében. A világban most férfi energiákkal kell érvényesülni, így hajlamosak a nők elférfiasodni, amik párkapcsolati, és női szervi problémákat okozhatnak (meddőség, ciszták, stb.).
Ha a koronacsakra nézőpontjából nézzük az életünket, az pont olyan, mintha madártávlatból néznénk egy várost. Úgy mindent látunk. Látjuk milyen célt szolgálnak az egyes események az életünkben. Ez főképp a szenvedéssel és fájdalommal járó életeseményeknél fontos, hiszen azok azért történnek velünk, hogy tanuljunk belőlük, és ők sokkal jobb és hatékonyabb tanítók, mint a pozitív életesemények. Akinek az életében bőség, szerencse és boldogság van, az könnyebben “ellustul”, és kevesebbet tehet a fejlődéséért, mint aki erre jobban rá van kényszerítve. A nehéz, fájdalmas eseményeknek pedig sokkal nagyobb a kényszerítő ereje.
A hatodik csakrát harmadik szemnek is szokták nevezni, ez a homlokcsakra. Ehhez a csakrához már nem rendelhető durva fizikai elem, itt már teljesen eltávolodtunk az anyagi világtól. A két szemöldök között, a homlok közepén helyezkedik el, szanszkrit neve adzsna, mely jelent észlelést és irányítást is. Ez utal arra, hogy hogy látásunkkal (és harmadik szemünkkel is észleljük a külvilágot, majd ami belső látásunkban megjelenik azzal irányítjuk életünket, azok a gondolatok, amik makacsul a fejünkben maradnak, nagy valószínűséggel előbb-utóbb valóra válnak.
Nagyon fontos érzelmeink, impulzusaink kikommunikálása, akkor is ha épp negatív visszajelzést szeretnénk adni. Ha nem engedjük ki szavak formájában ezeket az érzéseket, hanem visszanyeljük az minket fog marni, bántani. Az alsóbb csakrák megfelelő működése esetén meg tudjuk úgy fogalmazni a véleményünket (még ha kritika, vagy negatív is), hogy ne bántsunk meg mást. De ebben az esetben a másik tud rá lépni, tud a viselkedésén változtatni, míg ha nem mondjuk ki a bennünk lévő feszültséget, akkor csak minket pusztít és a végén sokkal nagyobbat robban, amikor a sokáig gyűjtött kis sérelem egyszerre tök ki.
Életünk területei, melyek a szívcsakrához tartoznak: kapcsolódás a többi emberhez, csakúgy, mint a szakrális csakránál, de itt már megjelenik egy felsőbb tudatosság. Míg a szakrális csakránál még csak a kapcsolódás van, itt már megjelenik az együttérzés, amikor más helyzetébe bele tudunk helyezkedni, és így meg tudjuk érteni. Ide tartozik még az adás és elfogadás, megbocsátás, szolgálat.
Életünk területei, melyek a Napfonat csakrához tartoznak: önbizalom, teremtő erő, életünk megélése és irányítása. A tűz típusú napfonat csakrán keresztül jut el hozzánk a Napból áradó energia, amely táplál minket és testünknek életerőt kölcsönöz. Az alsó két csakra egységével itt eljutunk életünk tudatos alakításához. Ehhez a csakrához tartozik a szabadság, az erő és a hatalom kérdése, hogy én irányítok, vagy engem irányítanak. A tetteinkért és döntéseinkért visszavesszük a felelősséget, életünk minden helyzetében mi döntünk. Az alázat és a hatalom megfelelő megélését gyakorolhatjuk itt. Ide tartozik még a belső erő, hatalom, uralkodás és alázat, harag, agresszivitás, az érzelmek teljes spektruma, az árnyoldalad elfogadása / árnyékszemélyiség, emésztés testi-lelki síkon, bátorság és félelem, és a NEM-et mondás képessége.
A második csakránk: a Szakrális csakra, mely az alhas területén helyezkedik el, félúton a nemiszerv és a köldök között. Ez még mindig elég erősen az anyagi világhoz kapcsolódik, noha eleme a víz, mely már sokkal rugalmasabb, a gyökércsakra föld minőségénél. Szanszkrit neve: szvádhisthána, mely az életerő/édes íz székhelyét jelenti. Szimbóluma a narancsszínű hatszirmú lótusz, ezüstös középpel, ami a víz jegynek a szimbóluma. (Aminek a természete olyan, mint a gyémánt, úgy ragyog.) Benne a kör aljára simuló holdsarlóval és a ragyogó mantramaggal, ami a VAM szótag.
A csakrák lépcsők az anyag és a szellem között, ezért az első csakránk: a gyökércsakra, mely a gerincoszlop legalján helyezkedik el, kötődik leginkább az anyaghoz. Szanszkrit neve: múládhára – a gyökér helye, szimbóluma a négyszirmú, mélyvörös színű lótusz, ezen van rajta a csakra szanszkrit betűje, mely a LAM mantrának felel meg.
Ma már annyiféle jógairányzat van, és kezdőként nem mindig olyan egyszerű megtalálni az épp Neked való jóga órát. Ehhez szeretnék segítséget nyújtani.
Nagyon sok kismama dolgozik a várandósság ideje alatt, végzi a hétköznapi teendőket, kifelé él, míg a szervezetében zajló folyamatok pont befelé húzzák a figyelmét. Ezért fordulhat elő az, hogy egyre kevésbé tud megfelelni a munkahelyi követelményeknek, a rohanás helyett inkább pihenésre és kuckózásra vágyik.