, ,

Koronacsakra, a boldogság állapota

Az ezt megelőző bejegyzésben már volt szó arról mik is azok a csakrák, és miért fontos foglalkozzunk velük.

Minden csakrához tartozik több minőség, belső állapot és életterület, ha megvizsgáljuk életünk ezen részeit, akkor meg tudjuk állapítani, csakránk jól működik-e vagy elakadásokkal küzd. A csakrák különböző tulajdonságokkal rendelkeznek: egy szín, egy drágakő, egy illat, egy mantra (egy hang vagy szótag), egy mudra (kéztartás), egy szimbólum, egy elem, egy érzékszerv, egy zenei hang tartozik hozzájuk, amikkel harmonizálni lehet őket, s amivel harmonizálni lehet azt az életterületet, amit szabályoznak.

Image result for koronacsakra

A spirál utolsó állomása a koronacsakra, mely a fejtetőn helyezkedik el. Szanszkrit neve: Szahaszrára, ami ezerszereset jelent, szimbóluma az ezer szirmú lótusz, és a félhold, meg a felette lévő pont. Mantrája lehet az AH, bár ez a csakra már az érzékelés, színek és a hangok felett áll. Az istenihez való kapcsolódás, az egység meglátása, az elfogadás, boldogság, megelégedettség tartozik ide. Eleme a gondolat.

Ha a koronacsakra nézőpontjából nézzük az életünket, az pont olyan, mintha madártávlatból néznénk egy várost. Úgy mindent látunk. Látjuk milyen célt szolgálnak az egyes események az életünkben. Ez főképp a szenvedéssel és fájdalommal járó életeseményeknél fontos, hiszen azok azért történnek velünk, hogy tanuljunk belőlük, és ők sokkal jobb és hatékonyabb tanítók, mint a pozitív életesemények. Akinek az életében bőség, szerencse és boldogság van, az könnyebben “ellustul”, és kevesebbet tehet a fejlődéséért, mint aki erre jobban rá van kényszerítve. A nehéz, fájdalmas eseményeknek pedig sokkal nagyobb a kényszerítő ereje.

Ha megértjük, hogy mi miért történik velünk, és elfogadjuk, hogy mindennek jó oka van, akkor elérhetjük a boldogság állapotát, kapcsolódni tudunk isteni részünkhöz, s megértjük, hogy minden a mi javunkat szolgálja. A boldogság állapotához, és a pillanat megéléséhez segít hozzá minket egy jól működő koronacsakra. Alulműködés esetén nem látunk ki a mindennapi teendők közül, tekerjük a mókuskereket, “letudjuk” a napokat, de kicsit elvesztjük a célunkat, hogy miért is csináljuk mindezt. Elidegenedés, depresszió, és unalom érzése is jelentkezhet. Ilyenkor jó hatású a meditáció, relaxáció, és a pránajáma gyakorlatok.

Túlműködés esetén nehezen boldogulunk a hétköznapi teendőkkel és álomvilágban élünk. Ilyenkor mentális problémák jelentkezhetnek (alvászavar,szorongás, skizofrénia, pszichózis, Parkinson- és Alzheimer-kór, stb.), mert túl sok az energia ezen a szinten, de nem tudjuk azt tudatosan kezelni. Ilyenkor jobb mellőzni a tudati gyakorlatokat, és földelés, illetve az ászanázás segíthet.

Az ide tartozó testrészek: koponya és az agy. A belső elválasztású mirigye a tobozmirigy.

Kibillenés esetén a következő dolgokkal lehet harmonizálni a koronacsakrát:

  • Színe: fehér, tiszta fény, arany, de a szivárvány színei is ide tartoznak
  • Illata: lótusz és levendula
  • Mantrája: AH
  • Zenéje: a koronacsakra hangja a csend :), de a tibeti hangtálas zenék jól harmonizálják ezt a részt
  • Kristálya: hegyikristály, gyémánt
  • Eleme: gondolat
  • Ételei: nyugtató hatású ételek: hagyma, padlizsán, lilakáposzta
  • Tevékenységek: relaxáció, meditáció és pránajáma (légzőgyakorlatok), ha a koronacsakra alulműködik, földelés és a gyökércsakra erősítése, ha a koronacsakra túlműködik
  • Jógagyakorlatok: ászanák közül a fejenállás, és minden olyan ászana, ahol a fejtető közelít a talajhoz, földelés és a gyökércsakra ászanái
  • Mantra: AUM mantra, zengetése és a szimbóluma is harmonizálja a homlokcsakrát
Image result for koronacsakra

Még csatlakozhatsz a Csakra Jóga Tanfolyamohoz!

És a végére itt a kedvenc homlokcsakra meditációm:

0 válaszok

Hagyjon egy választ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük